Key takeaways
- De Duitse Bundeswehr heeft honderden tanks en artilleriestukken besteld bij Rheinmetall en KNDS.
- De bestelling omvat 200 Puma-infanteriegevechtsvoertuigen, ter waarde van ongeveer 4,2 miljard euro.
- KNDS zal ook 84 RCH 155-houwitsers op wielen leveren, ter waarde van 1,2 miljard euro.
De Duitse Bundeswehr heeft een grote order geplaatst bij defensiebedrijven Rheinmetall en KNDS voor enkele honderden tanks en artilleriestukken. De levering van de eerste voertuigen is gepland voor medio 2028.
Joint venture levert wapens
De bestelling omvat 200 Puma-infanteriegevechtsvoertuigen, ter waarde van ongeveer 4,2 miljard euro. Het contract zal gelijk verdeeld worden tussen Rheinmetall en KNDS, volgens hun joint venture PSM. Die overeenkomst verlengt een raamcontract dat oorspronkelijk in mei 2023 werd ondertekend.
Naast de Puma-order zal KNDS ook 84 RCH 155-houwitsers op wielen leveren. Die bestelling, met een waarde van 1,2 miljard euro, maakt deel uit van een raamcontract voor in totaal 500 houwitsers van dit type. (fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

