Griekenland gaat productie van drones opvoeren met nieuwe fabriek in Xanthi


Key takeaways

  • Het Griekse Ministerie van Defensie is van plan een nieuwe fabriek voor de productie van drones te bouwen in Xanthi.
  • Dat moet helpen om de nationale productiecapaciteit voor drones te vergroten.
  • Het ministerie wil de productie van drones decentraliseren via mobiele faciliteiten waarvan de software kan worden aangepast aan de specifieke behoeften van het slagveld.

De Griekse minister van Defensie Nikos Dendias heeft onlangs plannen aangekondigd om een nieuwe fabriek voor de productie van drones op te zetten in Xanthi. De aankondiging is gedaan tijdens zijn bezoek om militaire oefeningen te observeren die gericht waren op het tactische gebruik van drones en antidronemaatregelen.

Dendias benadrukte de inzet van het ministerie van Defensie om de nationale productiecapaciteiten voor drones te versterken. Hij wees erop dat de fabriek op de telecommunicatiebasis in Acharnes al drones produceert voor de Griekse strijdkrachten. Deze faciliteit omvat mobiele eenheden die ter plaatse extra UAV’s kunnen produceren, ter directe ondersteuning van gevechtsoperaties.

Flexibiliteit

De minister benadrukte de flexibiliteit van deze mobiele productiefaciliteiten en gaf aan dat hun software kan worden aangepast aan de specifieke behoeften van het slagveld. Hij merkte op dat dit niveau van aanpassingsvermogen nog maar kort geleden ondenkbaar zou zijn geweest.

Dendias bevestigde ook zijn voornemen om een soortgelijke infrastructuur op te zetten in de regionale werkplaats in Xanthi. Het doel van deze uitbreiding is om de productie van drones te decentraliseren en te integreren in de operationele planning van de verschillende militaire commando’s. Hij benadrukte het strategische belang van dit initiatief voor het opperbevel van Thracië.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.