EU bezorgd over Chinese exportbeperkingen van zeldzame aardmetalen


Key takeaways

  • Chinese ambtenaren op hoog niveau zullen EU-leiders in Brussel ontmoeten om de recente beperkingen van China op de uitvoer van zeldzame aardmetalen te bespreken.
  • Deze beperkingen hebben wereldwijd tot bezorgdheid geleid, aangezien China meer dan 90 procent van de wereldwijde aanvoer van zeldzame aardelementen controleert.
  • De EU legt momenteel de laatste hand aan handelsovereenkomsten met Maleisië, Thailand en de Filipijnen.

Chinese ambtenaren op hoog niveau worden de komende weken in Brussel verwacht voor cruciale besprekingen. De voorzitter van de Europese Raad, Antonio Costa, deed de aankondiging en verwees naar het hoofddoel van deze besprekingen: China’s recente beperkingen op de export van zeldzame aardelementen. Deze beperkingen hebben wereldwijd tot handelsproblemen geleid, vooral met de Verenigde Staten.

China domineert de markt voor zeldzame aardmetalen en heeft meer dan 90 procent van het wereldwijde aanbod in handen. Deze materialen zijn essentieel voor verschillende high-tech industrieën, waaronder elektrische voertuigen en de productie van halfgeleiders. Tijdens een top in Kuala Lumpur uitte Costa zijn bezorgdheid over de gevolgen van China’s exportcontroles.

Nieuwe handelsovereenkomsten met Zuidoost-Azië

Op andere handelsgebieden zei Costa dat de EU bijna handelsovereenkomsten heeft gesloten met Maleisië, Thailand en de Filipijnen.

Costa bevestigde dat de EU geen waarnemers zal sturen naar de komende verkiezingen in Myanmar. Deze beslissing toont dat de EU weigert om het militaire regime dat momenteel aan de macht is te erkennen. (uv)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.