Key takeaways
- Rusland gelooft dat een diplomatieke oplossing voor de oorlog in Oekraïne binnen handbereik is.
- Een nieuw vredesplan, gebaseerd op de huidige frontlinies, kan grote concessies voor Oekraïne betekenen.
- Ondanks nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen Rusland zal de dialoog tussen Moskou en Washington doorgaan.
Een Russische afgezant heeft zich optimistisch uitgelaten over een diplomatieke oplossing voor de oorlog in Oekraïne. Hij suggereert dat de Verenigde Staten, Rusland en Oekraïne dicht bij een akkoord zijn. Kirill Dmitriev, speciale vertegenwoordiger van Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, sprak deze overtuiging uit na aankomst in Washington voor besprekingen met Amerikaanse functionarissen.
Potentiële doorbraak
Hoewel president Donald Trump zijn ontmoeting met Poetin heeft uitgesteld vanwege het gebrek aan diplomatieke vooruitgang, houdt Dmitriev vol dat een oplossing binnen handbereik is. Hij onthield zich van details, maar benadrukte het potentieel van een nieuw plan dat wordt opgesteld door de Europese landen en Oekraïne. Dit plan, dat gebaseerd is op de huidige frontlinies, betekent een grote concessie voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die eerder aandrong op een totale Russische terugtrekking.
Dialoog gaat door
Het bezoek van Dmitriev aan de VS valt samen met nieuwe sancties van de VS tegen Rusland, gericht tegen de grote oliebedrijven Lukoil en Rosneft. Ondanks deze maatregelen verklaarde Dmitriev dat de dialoog tussen Moskou en Washington zal doorgaan. Naar verluidt zal hij zaterdag in Miami een ontmoeting hebben met de speciale gezant van Donald Trump, Steve Witkoff. (fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

