IMF en Pakistan bereiken overeenkomst over lening van 1,2 miljard dollar


Key takeaways

  • Het IMF en Pakistan hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe lening ter waarde van 1,2 miljard dollar (1 miljard euro).
  • Het economisch herstel van Pakistan zet door, zoals blijkt uit het overschot op de lopende rekening, de verbeterde fiscale prestaties en de beperkte inflatie.
  • Hoewel de recente overstromingen een uitdaging vormen voor de landbouwsector, blijven de Pakistaanse autoriteiten zich inzetten voor een verantwoord macro-economisch beleid en structurele hervormingen.

Na een bezoek van twee weken aan Karachi en Islamabad heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een overeenkomst aangekondigd met Pakistan op het niveau van de IMF-medewerkers. Deze overeenkomst maakt de weg vrij voor de uitbetaling van ongeveer 1,2 miljard dollar (1 miljard euro) aan leningen, onder voorbehoud van goedkeuring door het College van Bewindvoerders van het IMF.

De lening omvat 1 miljard dollar (860 miljoen euro) in het kader van de Extended Fund Facility (EFF) en nog eens 200 miljoen dollar (172 miljoen euro) in het kader van de Resilience and Sustainability Facility (RSF). Dit brengt de totale uitbetalingen in het kader van de twee programma’s op ongeveer 3,3 miljard dollar (2,84 miljard euro).

Positieve economische indicatoren

Volgens het IMF blijft het economisch herstel van Pakistan op schema. Positieve indicatoren zijn onder andere het eerste overschot op de lopende rekening van het land in 14 jaar, verbeterde fiscale prestaties en een inflatie die binnen de doelstelling blijft.

De recente verwoestende overstromingen, die bijna 7 miljoen mensen hebben getroffen en grote schade aan infrastructuur en landbouwgrond hebben aangericht, hebben echter vraagtekens gezet bij de economische vooruitzichten van Pakistan, vooral in de landbouwsector. Ondanks deze tegenslagen hebben de Pakistaanse autoriteiten hun inzet voor de door de EFF en de RSF ondersteunde programma’s opnieuw bevestigd. Ze hebben beloofd een verantwoord macro-economisch beleid te blijven voeren en de lopende structurele hervormingen voort te zetten. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.