Key takeaways
- Duitsland voert haar inspanningen op om de oostgrens van de NAVO te beschermen na recente Russische drone-invasies in het Poolse luchtruim.
- Bondskanselier Friedrich Merz veroordeelde de incidenten, noemde ze een “ernstige bedreiging voor de vrede in Europa” en benadrukte een “nieuw soort aanvallen” vanuit Rusland.
- Het aantal Eurofighter Typhoon–straaljagers dat vanuit Rostock-Laage wordt ingezet, zal worden verdubbeld van twee naar vier.
Duitsland voert haar inspanningen op om de oostgrens van de NAVO te beschermen na recente Russische drone-invasies in het Poolse luchtruim.
Bondskanselier Friedrich Merz veroordeelde de incidenten, noemde ze een “ernstige bedreiging voor de vrede in Europa” en benadrukte een “nieuwe kwaliteit van aanvallen” vanuit Rusland. Hoewel hij de effectiviteit van het luchtverdedigingssysteem van de NAVO erkende, benadrukte hij dat het niet de verwachte resultaten had opgeleverd. Deze situatie zou aanleiding moeten geven tot discussies binnen de NAVO en de Europese Unie.
Militaire aanwezigheid vergroten
Als reactie hierop zal Duitsland zijn militaire aanwezigheid in Polen vergroten. Het aantal Eurofighter Typhoon-straaljagers dat vanuit Rostock-Laage vliegt, verdubbelt van twee naar vier. De missie, die oorspronkelijk tot 30 september liep, duurt nu tot 31 december.
Regeringswoordvoerder Stefan Kornelius bevestigde deze maatregelen en zei dat Duitsland ook zijn steun aan Oekraïne zou opvoeren, hoewel hij geen specifieke details gaf. Daarnaast wil Duitsland de goedkeuring van een “solide 19de sanctiepakket” binnen de EU versnellen om de druk op Rusland op te voeren. (fc)

