Key takeaways
- Het Zweeds fintechbedrijf Klarna is van plan zijn aandelen naar de New York Stock Exchange te brengen.
- Het bedrijf wil tot 1,27 miljard dollar (1,09 miljard euro) ophalen via een IPO, waarbij de aandelen tussen 35 en 37 dollar (30 en 31,7 euro) per stuk zullen noteren.
- De waardering van Klarna is in twee jaar tijd gestegen van 5,5 miljard dollar (4,7 miljard euro) naar 46,5 miljard dollar (39,9 miljard dollar) in 2021.
Klarna, een Zweeds fintechbedrijf dat gespecialiseerd is in “nu kopen, later betalen”-diensten, gaat eindelijk door met zijn lang geplande beursgang in de VS. Uit officiële documenten blijkt dat Klarna tot 1,27 miljard dollar hoopt op te halen door de verkoop van 34,3 miljoen aandelen met een prijs tussen 35 en 37 dollar per stuk. De deal komt er nadat de beursgang eerder dit jaar was uitgesteld vanwege de onzekerheid op de wereldmarkten als gevolg van de handelsspanningen.
Klarna’s groei
De snelle opkomst van Klarna heeft de aandacht van investeerders getrokken. De waardering is in slechts twee jaar tijd gestegen van 5,5 miljard dollar naar 46,5 miljard dollar, dankzij drie succesvolle financieringsrondes tussen medio 2020 en 2021.
Het bedrijf streeft naar een notering op de New York Stock Exchange onder het tickersymbool ‘KLAR’. Toonaangevende investeringsbanken Goldman Sachs, J.P. Morgan en Morgan Stanley zullen het IPO-proces beheren.
(ns)

