Key Takeaways
- De recente handelsovereenkomst tussen de EU en de VS heeft de tarieven op Europese wijn, bier en gedistilleerde dranken niet afgeschaft.
- Industrieleiders zijn bezorgd dat de huidige tarieven van 15 procent de export negatief beïnvloeden en investeringen ontmoedigen.
- De alcoholindustrie is voorzichtig optimistisch dat de tarieven zullen worden opgeheven in toekomstige handelsbesprekingen die voor de herfst gepland staan.
Groepen uit de Europese alcoholindustrie hebben hun teleurstelling geuit over de recente handelsovereenkomst tussen de VS en de EU. Het kader is door sommigen geprezen omdat het stabiliteit en voorspelbaarheid bracht in de trans-Atlantische handel, maar er is geen handelsovereenkomst bereikt om de tarieven op Europese wijn, bier en gedistilleerde dranken af te schaffen.
Bezorgdheid
Dit gebrek aan vooruitgang heeft geleid tot bezorgdheid onder bedrijfsleiders, die aanvoerden dat de huidige tarieven van 15 procent op deze producten al een negatief effect hebben op de Europese export en investeringen in de Amerikaanse markt ontmoedigen. Zij haalden het belang aan van een permanente “nul voor nul”-tariefovereenkomst om toekomstige groei en consumentenkeuze aan beide zijden van de Atlantische Oceaan veilig te stellen.
Het engagement van de EU om aan te dringen op de opname van alcoholische dranken in toekomstige handelsbesprekingen werd erkend, maar de vertegenwoordigers van de industrie toonden zich voorzichtig optimistisch dat deze producten zouden kunnen worden vrijgesteld van het 15 procent-tarief in een tweede ronde van besprekingen die voor dit najaar gepland staat.
De huidige overeenkomst, door de onderhandelaars omschreven als een “eerste stap”, laat de deur open voor een latere uitbreiding naar andere sectoren en producten. Ondanks deze eerste tegenslag blijft de alcoholindustrie hopen dat er in toekomstige besprekingen rekening zal worden gehouden met haar zorgen. (fc)

