Noorse olie- en gasproductie stijgt: Productie juli overtreft voorspellingen


Key takeaways

  • De Noorse productie van ruwe olie overtrof de voorspellingen aanzienlijk en bereikte 1,958 miljoen vaten per dag in juli.
  • De aardgasproductie was iets lager dan in juli 2024, maar overtrof nog steeds de voorspellingen en leidde tot een stijging van de gasverkoop voor die maand.
  • Als Europa’s grootste leverancier van olie en gas is Noorwegen vastbesloten om de productie te verhogen om aan de energiebehoeften van het continent te voldoen.

De Noorse olie- en gasindustrie heeft in juli goed gepresteerd en de officiële voorspellingen overtroffen. De productie van ruwe olie bereikte 1,958 miljoen vaten per dag, een aanzienlijke stijging ten opzichte van de 1,83 miljoen vaten per dag in dezelfde maand vorig jaar. Dit cijfer overtreft de voorspelling van 1,81 miljoen vaten per dag en betekent een aanzienlijke sprong in vergelijking met juni en juli 2024. De productiestijging kan worden toegeschreven aan het opstarten van de activiteiten in een groot nieuw olieveld aan het begin van het jaar.

Daling productie

Hoewel de aardgasproductie ten opzichte van juli 2024 licht daalde met 9 procent tot 328,3 miljoen kubieke meter per dag, overtrof deze nog steeds de prognoses met 2,2 procent. Deze daling was gedeeltelijk te wijten aan routineonderhoud aan verschillende gasvelden en exportfaciliteiten tijdens de zomermaanden. Desondanks steeg de totale gasverkoop van Noorwegen in juli ten opzichte van de voorgaande maand.

Grootste energieleverancier

Noorwegen, de grootste olie- en gasproducent van West-Europa, verhoogt sinds 2022 gestaag zijn gasproductie en volgt daarmee Rusland op als Europa’s belangrijkste gasleverancier. Hoewel Noorwegen geen lid is van de Europese Unie, speelt het land een cruciale rol als belangrijke bondgenoot van de EU en het Verenigd Koninkrijk.

Noorwegen is zich bewust van zijn verantwoordelijkheid om aan de energiebehoeften van Europa te voldoen en zet zich in om zijn olie- en gasproductie te verhogen. Offshorebedrijven voeren hun activiteiten actief op, met de steun van de Noorse regering, die de olie- en gasindustrie blijft zien als een vitale bron van inkomsten voor het land en zijn staatsinvesteringsfonds – het grootste ter wereld.

26ste vergunningsronde

Om de levensvatbaarheid op lange termijn van de olie- en gasproductie op het Noors continentaal plat te waarborgen, heeft het Ministerie van Energie de 26ste vergunningsronde gelanceerd. Via dit initiatief kunnen bedrijven potentiële gebieden voor exploitatie voorstellen. Minister van Energie Terje Aasland benadrukte dat Noorwegen een betrouwbare langetermijnleverancier van olie en gas aan Europa wil zijn, en benadrukte het belang van exploratie en ontdekking om dit doel te bereiken.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.