Geldzorgen houden innovatie tegen: “Investeerders verwachten vooral kortetermijnresultaten van bedrijven”

Bedrijven focussen minder op innovatie dan vroeger. Dat kan een risico inhouden op lange termijn, vertelt Tony Bulcaen, innovation performance director bij consultancybedrijf Ayming.


Beluister hier het volledige interview met Tony Bulcaen, in het Engels:


Waarom is dit belangrijk?

Door een gebrek aan financiering focussen veel bedrijven momenteel op de korte termijn. Het gevaar daarvan is dat je niet competitief kan zijn, en het risico loopt achterop te raken in vergelijking met de concurrentie.
  • Bulcaen: “Er zijn verwachtingen van investeerders, met name met betrekking tot kortetermijnresultaten. Het is dus een dilemma en een uitdaging waar alle bedrijven mee te maken hebben. Dat is niet specifiek voor België of Europa. Maar je hebt enkele bedrijven op de markt die vooroplopen en die de mogelijkheid hebben om ambidexter te zijn. Ze hebben dus zowel de mogelijkheid om op korte als op lange termijn te investeren.”
  • “Er zijn oplossingen beschikbaar om te proberen om je financiering voor innovatie te vergroten. Veel bedrijven zijn steeds meer op zoek naar externe financieringsbronnen om hun innovatiebudgetten op peil te houden en niet te veel te hoeven bezuinigen op hun investeringen in innovatie. Je kunt gebruikmaken van publieke financieringsbronnen of research & development-belastingvoordelen. Of je kunt subsidies krijgen op regionaal, nationaal of internationaal niveau.”
  • Bulcaen is echter positief voor de toekomst: “Er is een sterke opleving op het gebied van innovatieprojecten. Uit onze bevraging blijkt dat projecten opnieuw zijn gestart en budgetten vrijgekomen zijn. De energiecrisis ligt in zekere zin achter ons. Of bedrijven hebben in ieder geval geleerd om ermee om te gaan en te zoeken naar verbeteringen op het gebied van energie-efficiëntie.”

(nd)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.