Key takeaways
- FLARE, een nieuwe Belgische investeringsmaatschappij, wil investeren in belangrijke sectoren op het gebied van defensie en lucht- en ruimtevaart.
- Het bedrijf richt zich op technologieën voor tweeërlei gebruik om tegemoet te komen aan de behoefte van Europa aan verbeterde defensiecapaciteiten en strategische autonomie.
- De lancering van FLARE valt samen met de toezegging van België om de defensie-uitgaven tegen 2030 met 11 miljard euro te verhogen.
Een nieuwe Belgische investeringsmaatschappij, FLARE, is woensdagavond officieel gelanceerd op de luchtmachtbasis Melsbroek. De lancering vond plaats vlak voor de start van de Europese defensiebeurs BEDEX 2026 in Brussel. FLARE heeft als missie te investeren in belangrijke defensie- en luchtvaartsectoren, waaronder cyberbeveiliging, artificiële intelligentie, luchtvaartinnovatie en de modernisering van land- en luchtverdedigingsapparatuur.
Dubbelgebruik
De onderneming richt zich op technologieën voor tweeërlei gebruik, die zowel in civiele als militaire domeinen kunnen worden toegepast. Deze strategie is bedoeld om tegemoet te komen aan de groeiende behoefte van Europa aan verbeterde defensiecapaciteiten, technologische vooruitgang en strategische autonomie. De oprichters van FLARE zien de onderneming als een katalysator voor groei in de defensie- en lucht- en ruimtevaartindustrie in België en Europa.
Het lanceringsevenement bracht een diverse groep belanghebbenden samen, waaronder vertegenwoordigers van de luchtvaart- en defensiesector, ambtenaren van het Belgische Ministerie van Defensie en het kabinet van de Vlaamse minister-president. BDO, een wereldwijd adviesbureau, gaf tijdens het evenement inzicht in de Belgische luchtvaart- en defensiemarkt. De lancering is georganiseerd met de steun van BMT Aerospace en Euramec.
Verhoogde defensie-uitgaven in België
De lancering van FLARE valt samen met een aanzienlijke verhoging van de Belgische defensie-uitgaven. De federale regering heeft toegezegd om tegen 2030 minstens 11 miljard euro te investeren. Deze middelen zullen worden besteed aan de modernisering van defensiematerieel, de verbetering van technologische capaciteiten en de versterking van de samenwerking met de NAVO en de Europese Unie.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

